A szürkehályog szembetegség az egyik leggyakoribb a látószervet érintő rendellenességek között. Megelőzni sajnos nem lehet, és a gyógyszeres kezelése sem lehetséges. Homályos színek, rossz éjszakai látás, a reflektorfényre való roppant érzékenység – ezek a szürkehályog megjelenésének első tünetei. A tapasztalat azt mutatja, ha egyszer felütötte a fejét a mindennapjainkban, lassan, de biztosan ellehetetleníti az életünket azáltal, hogy tönkreteszi a látásunkat. A manapság már rutinbeavatkozásnak minősülő szürkehályog műtéttel azonban végérvényesen megálljt parancsolhatunk a betegségnek.
A műlencsék biztosítják a szürkehályog műtét után az éles látás helyreállítását. A választott műlencse beültetése 10 percet vesz igénybe, és nem jár semminemű fájdalommal. Fontos azonban megemlíteni, hogy magának a lencsének a kiválasztása kulcsfontosságú szereppel bír, hiszen a kezelés e korai szakasza szavatolja a későbbiekben a látás helyreállításának sikerességét.
Dr. Nagymihály Attila szemész szakorvos és szürkehályog specialista a páciensek műlencséjének kiválasztásakor nem csupán az orvosi tényezőkre fektet nagy hangsúlyt, de figyelembe veszi az adott személy életvitelét, szokásait, sőt, még a hobbiját is. A töretlen hírnévnek örvendő, komoly szakmai múlttal és tapasztalattal rendelkező szakorvos ezáltal egy teljes képet kap a pácienséről, így a lehető legmegfelelőbb műlencsét választhatja ki számára. A végső döntést természetesen számos orvosi vizsgálat előzi meg.
A lencsetervezés a lehető legprofesszionálisabb körülmények között megy végbe a svájci Lenstar optikai lencsetervező készülékkel. A világ egyik legprecízebb műszere garantálja, hogy a műlencsetervezés a lehető legpontosabb legyen. Alapvetően a műlencsék kéttípusúak lehetnek, trifokális és monofokális lencsék. A kettő között vannak alapvető különbségek is. Az utóbbi, azaz a monofokális lencse beültetése után az érintett fél távollátása vagy közellátása válik élessé, a trifokális lencsék esetében azonban mindkét területen optimalizálódik a látás élessége.